O společnosti ARRBO

Jsme společnost Arrbo Milevsko, která působí na českém trhu již od roku 1991 a od svého vzniku se zabýváme tesařskými konstrukcemi.

Za dobu své existence jsme realizovali tisíce zakázek a to především střešní konstrukce pro rodinné domy, ale také různé atypické dřevěné konstrukce jako např. Letní scénu v Lichtenštejnském paláci v Praze, rozsáhlé kulisy pro film postavené na fotbalovém hřišti v Ořechu u Prahy, různé pavilony v ZOO Praha, půdní nástavbu na panelový dům v Plané nad Lužnicí atd.

V současné době se specializujeme především na výrobu a montáže příhradových vazníkových konstrukcí pro jakékoliv stavby.

Naše vybavení

Konstrukce vyrábíme z kvalitního smrkového řeziva, které si řežeme ve vlastním pilařském provozu na rámové pile RZ 56.

Řezivo použité pro konstrukce můžeme dle požadavku objednatele impregnovat roztokem Bochemit QB máčením ve vaně od firmy Vyvos.

Střešní konstrukce z příhradových vazníků staticky řešíme a vytváříme výrobní dokumentaci programem TRUSS 4 od firmy Fine Praha. Přířezy, ze kterých se skládají vazníky, řežeme na automatické italské pile Stromab. Vlastní vazníky lisujeme na zařízení od firmy Bova Březnice, která nám též dodává potřebné styčníkové desky (spony) a i ostatní spojovací materiál.

Dále v truhlářském provozu máme běžné dřevoobráběcí stroje, včetně sušárny řeziva Katres.